Lazer Epilasyon

lazer-epilasyon

Tüylerinizi tıraş etmekten, cımbızla yolmaktan ve ağda yapmaktan bıktınız mı? İstenmeyen tüylerden kurtulduğunuzda cildinizde tıraş bıçağından kaynaklanan çıkıntılarınız ve sivilce benzeri tümsekler oluşuyor mu? Eğer cevabınız evet ise, lazer epilasyonu düşünmek isteyebilirsiniz.

Lazer epilasyon yalnızca istenmeyen tüylerin "hızlıca yok edilmesinden" fazlasıdır. Uygulanması için eğitim gerektiren ve potansiyel riskler taşıyan bir tıbbi işlemdir. Lazer epilasyon yaptırmadan önce işlemi yapacak doktor veya teknikerin yeterlilik belgelerini dikkatlice kontrol etmelisiniz.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon dünyada en sık gerçekleştirilen kozmetik işlemlerden biridir. Tüy köklerine oldukça yoğun bir ışık yayar. Köklerdeki pigment, tüyü tahrip eden bu ışığı emerek tüylenmenin kalıcı olarak önüne geçer.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Lazer uygulamaları; yüz, bacak, kol, koltukaltı, bikini çizgisi ve diğer bölgelerdeki istenmeyen tüyleri yok etmekte faydalıdır.

Lazer Epilasyonun Diğer Yöntemlere Göre Üstünlükleri Nelerdir?

  • Kesinlik.

 Lazerler koyu renkli, kaba tüyleri titizlikle hedef alırken çevredeki deriye zarar vermez.

  •  Hız.

Her lazer atımı bir saniyeden bile kısa sürer ve aynı anda bölgesel olarak birçok tüye etki edebilir. Lazer, her saniyede yaklaşık 25 mm büyüklüğündeki bir alanı tedavi edebilir. Üst dudak gibi küçük bölgeler bir dakikadan kısa sürede tedavi edilebilirken, sırt veya bacaklar gibi geniş alanların tedavisi bir saate kadar sürebilmektedir.

  •  Öngörülebilirlik.

Hastaların çoğunda üç - yedi seans uygulama sonrasında tüyler kalıcı olarak dökülür.

Lazer Epilasyona Nasıl Hazırlanılır?

Lazer epilasyon yaptırmayı planlıyorsanız, tedaviden altı hafta önce tüylerinizi cımbızla, ağdayla ve elektroliz ile almayı bırakmanız gerekmektedir. Çünkü lazer; ağda veya cımbız ile geçici olarak alınan tüylerin köklerini hedef alır.

Ayrıca, tedaviden altı hafta önce ve sonra güneşten kaçınmanız gerekmektedir. Güneşe maruz kalmak, tüy alma işleminin etkinliğini azaltır ve tedavi sonrası komplikasyon (blister – su toplaması – kabarcık) ihtimalini artırır.

Lazer Epilasyon Sırasında Neler Yapılacak?

İşlemden önce uygulama yapılacak alandaki tüyleriniz cilt yüzeyinden itibaren birkaç milimetre olacak şekilde kesilecektir. Lazer; tedavi edilecek tüylerinizin rengine, kalınlığına, yerine ve ten renginize göre ayarlanacaktır.

Sizin ve estetisyenimizin uygun bir koruyucu gözlük kullanmanız istenecektir. Ayrıca, cildinizin üst katmanlarının soğuk jel veya özel bir soğutma cihazı ile korunması sağlanacaktır. Bu, lazer ışığının cilde nüfuz etmesini kolaylaştıracaktır.

İşlem bittiğinde cildinizin rahatlaması için size; buz torbaları, iltihap önleyici krem, losyonlar veya soğuk su verilebilir. Bir sonraki tedaviniz dört ila sekiz hafta sonrasına planlanacaktır (yüz bölgesi için 3-4 hafta). Tüylerin uzaması duruncaya dek uygulamalar devam edecektir.

İyileşme

Tedaviden bir veya iki gün sonra, cildinizin tedavi edilen bölgesi bronzlaşmış gibi görünecektir. Estetisyeninizin önerisiyle; soğuk uygulamalar veya nemlendiriciler faydalı olabilir. Yüz bölgenizde uygulama yapıldıysa, ertesi gün makyaj yapabilirsiniz.

Bir sonraki uygulamaya kadar uygulama yapılan bölgenizdeki tüyleriniz dökülecektir. Uygulama yapılan cilt bölgesinde geçici renk değişikliklerinin önlenmesine yardımcı olmak için bir sonraki uygulama sonrasında güneş kremi kullanabilirsiniz.

Alexandrite Candela

Alexandrite Candela, bağımsız pazar araştırma şirketi Wizer tarafından yakın zamanda ABD’deki hekimler arasında yürütülen Marka Algısı Pazarlama Anketi’nde enerji tabanlı cihazlar kategorisinde Birinci Önerilen Marka olarak seçilmiştir.

Alexandrite Candela; Tüylerin alınması, Yüz gençleştirme, Cilt Sıkılaştırma ve Vasküler tedaviler için en yüksek etkinliğe sahiptir.

Buradasınız: ANASAYFA MEDİKAL ESTETİK Lazer Epilasyon